TVORCHI, продюсування та щасливе батьківство: інтерв’ю із Петром Заставним

Субота, 10 Квітня 2021 By Адмін Off

Петро Заставний відомий в Україні, передусім, як ресторатор та блогер. Проте у останні декілька років він також зайнявся продюсуванням та допомагає підкорювати музичну сцену електронному гурту TVORCHI. Про те, чи стали друзями із музикантами, про український музичний ринок та улюблені пісні Петро Заставний розповів порталу VibeMe (авторські смайлики збережені, – прим.авт).

Всього за рік гурт TVORCHI, з яким працюєте, випустив альбом. Він місяць був єдиним українським продуктом в ТОП-30 Apple Music. Як стали їх продюсером та чому працюєте саме із TVORCHI? 

Я ніколи не планував розвиватись ще в одному напрямку. Я просто шукав гурт, який би міг виступати в нашому барі. Але коли почув їх трек – це любов з першого погляду! 😂 Ми домовились, що будемо працювати разом, щоб їхню музику почули всі. Тому в майбутньому це може бути на 100% правдива історія, як один виступ в барі поміняв життя хлопців 😅

Чи давно ви знайомі із учасниками гурту, за яких умов познайомились та чи товаришуєте із ними?

Наша перша зустріч була в 2018 році і спочатку це були лише зустрічі в робочому форматі. Зараз, коли ми зустрічаємось – це години обговорень всього на світі. І перед тим, як розходитись, домовляємось ще на завтра, бо поговорити про головне так і не встигли. 

Що треба робити, коли ти – продюсер? Які функції виконувати? 

Потрібно розуміти все. Без перебільшень – все. Від того, як створюється музика і в який день краще випустити альбом, до того, як складати грамотно річний бізнес-план і як організовувати відеозйомку. 

Як зробити, аби виконавець став успішним і впізнаваним і чи довга/важка це робота?

Я не знаю. Чесно. Думаю, якби хтось з професійних продюсерів почув колись музику TVORCHI, то вони б сказали: “Пробуйтесь на європейський ринок, тут таке не слухають”. А ми працюємо не над тим, щоб стати впізнаваними, а щоб більше людей дізнались про нашу музику. Далі треки роблять все замість нас. 

Як і де отримували знання для опанування професії продюсера? 

Через специфіку цієї професії, ці знання нереально десь отримати в одному місці. Це неможливо. Дуже багато нюансів. А успішному продюсеру немає сенсу розказувати все комусь і вчити когось, щоб той створював йому конкурентів. Все просто і логічно. 

Пісні гурту були в топ-чартах Чехії і Польщі та увійшли в міжнародний плейлист Spotify. Як ви гадаєте, це сталось тому, що закордону цікава українська музика і ми почали робити це якісно, чи через особливий саунд TVORCHI? Який ваш особистий внесок? 

Це просто класна якісна музика, якої зараз мало, бо всі хочуть просто і масово. Всі – це і артисти, яким так легше, і більшість слухачів. 

А про внесок – тут взагалі завжди робота команди. 

В якому напрямку плануєте далі рухатися? Які проекти вже втілюєте? Чого чекати від гурту TVORCHI?

Так, як всі в команді творчі, то нам мало музики, щоб виразити себе. Зараз ми крім музики втілюєм себе в створенні найрізноманітніших речей. Ми швидше креатори. 

Наскільки взагалі великий вплив продюсера на те, що пише та випускає гурт? Чи є у музикантів свобода творчості, чи вирішальним є тенденції музичного ринку або ж комерційний інтерес?

Взагалі чи у нас?)

Взагалі – продюсер має завжди вирішальне слово. Він бачить всі процеси, не тільки окремо створення музики чи медіаплан. 

В нас же все працює за типом зібрань, де ми розбираємо все до деталей, поки всі не зійдуться на одному рішенні. 

Хто із музичних продюсерів Вас надихає та є взірцем в роботі? 

Не знаю. Я не слідкую так глибоко за ринком, якщо чесно. Ми все робимо по відчуттю. 

Наскільки розвинений музичний ринок в Україні, на ваш погляд? Чого не вистачає і хотілося б додати?

Хотілось би, щоб люди слухали музику не на піратських платформах для початку. Це вже буде величезний поштовх для сфери.

Скільки, в середньому, заробляє музичний продюсер в Україні? 

Я не знаю😂 Ми зараз максимально зосереджені на тому, що робимо, і дуже молоді, щоб рахувати свої гроші, не кажучи про чужі. Свої ми точно поки вкладаємо. 

Чи плануєте працювати із кимось з музикантів ще і розвиватись у продюсуванні?

Як бізнес – ні. Хіба, має бути іскра)

Особисте життя: Ви активно ділитеся з підписниками світлинами маленького сина. Як минув перший рік батьківства за кадром блогу? Як змінилося життя після народження Яна?

Все супер. Я найщасливіший і Ян кожен день радує все більше. Життя міняється, важливо бути готовим до цього. Ми з Аліною спочатку ніяк не могли звикнути до режиму без нормального сну. Тепер – це норма для нас))

Головне – це підтримка. 

Петро, ви з Аліною дійсно чудова пара та є прикладом для інших. Які треки гурту TVORCHI  ви слухаєте разом із дружиною?

Ми все вмикаємо підряд. Але з моїх улюблених: Believe, Віч-на-віч. А у Аліни: #не_танцюю і Spring Romance. 

Команда порталу VibeMe бажає Петру успіхів, а гурту TVORCHI – палких прихильників їх музики в усьому світі. 

Рекомендовані статті