10 найкращих підвісних рослин, які прикрасять дім

Середа, 30 Червня 2021 By Адмін Off

Популярний принцип work-life balance штовхає шукати справу до душі. І чимало представників сучасного покоління знаходить себе у вирощуванні кімнатних рослин. Це частина їх slow living, естетики та гармонії із собою. Аби досягти кімнатних міських джунглів чим швидше, варто звернути увагу на підвісні рослини. Важливо підбирати їх правильно, зважаючи на присутні в кімнаті світло, вологість та висоту стель. VibeMe зібрав ТОП-10 висячих рослин – найкращих варіантів для дому тих, хто взявся творити room jungle.

  1. Тилландсія 

Якого світла потребує: яскраве, непряме світло.

Однією з головних причин, чому Тилландсія настільки популярна, як підвісна рослина, полягає в тому, що для її вирощування не потрібно особливих зусиль. Все, що потрібно робити – це злегка обприскувати її водою раз на тиждень, щоб підтримувати рівень вологи. 

Таким вазоном можна по-справжньому креативно прикрасити дім, особливо якщо розмістити його у скляних глобусах. Рослина може стати ідеальним доповненням дизайну інтер’єру вашого будинку.

 

  1. Солейлорія (Гелскіна)

Якого світла потребує: яскраве, відфільтроване світло.

Якщо ви хочете привнести в свій дім трішки Середземного моря, Солейлорія, або як її називають за-кордоном, Baby’s Tears – це ваш ідеальний вибір. Ця рослина отримала свою назву завдяки своєму дрібному листі на тонких стеблах. Як і більшість кімнатних рослин, слід поливати цей вазон кожні п’ять-сім днів, забезпечуючи рівномірне зволоження ґрунту, але аби земля не була мокрою. Завдяки способу розмноження, Солейлорія росте дуже швидко, тож може створити чудовий внутрішній сад у вашому домі.

  1. Адіантум (Венерине волосся)

Якого світла потребує: яскраве, непряме світло.

Незважаючи на те, що Венерине волосся більш тендітне, ніж інші висячі рослини, її ніжне листя може додати тепла, яскравості та текстури в будь-який простір. Хоча важливо пам’ятати, що деякі приміщення можуть бути занадто сухими для цієї рослини. Тож підтримка рівня вологості має вирішальне значення. Для цього потрібно обов’язково кілька разів на тиждень обприскувати папороть водою.

  1. Епіпремнум золотистий

 Якого світла потребує: середнє, непряме світло.

Якщо ви ще не чули про Епіпремнум, то, можливо, знали його альтернативну назву – Плющ диявола? Ця рослина – одна із найлегших у догляді кімнатних та підвісних рослин. Вона вимагає лише помірного поливу кожні кілька днів, а з часом досягає неймовірної довжини. Тож це особливо вдалий вибір, якщо у вас високі стелі або ви хочете створити справжні джунглі вздовж підлоги або стіни.

  1. Аспленіум гніздовий

Якого світла потребує: середнє, непряме світло.

Така папороть чудово підходить, якщо ви хочете масивну підвісну рослину. Залежно від обраного вами сорту, вигнуте листя рослини будуть рости назовні до сонця, або ж звисати донизу. А поливати її треба лише щотижня.

 

  1. Філодендрон

Якого світла потребує: середнє, непряме світло.

Якщо ви тільки починаєте свою колекцію кімнатних рослин, Філодендрон – чудова рослина для садівників-початківців. Цей плющ найкраще росте при мінімальній увазі – тому, якщо ваш спосіб життя часом може бути хаотичним – це рослина для вас. 

Насправді це чудовий варіант для того, аби висіти у найвищих точках будинку. А як часто цю рослину підливати залежить від того, скільки опромінення вона отримує. Найскладнішим у догляді за філодендроном є вибір: який з його видів придбати для свого будинку, оскільки існує дуже багато різновидів з різноманітними відтінками кольору та листя.

  1. Орхідеї

Якого світла потребує: яскраве, непряме світло.

Це може когось здивувати, але орхідеї – чудові підвісні рослини. Зокрема, орхідея Каттлея або орхідея Ванда. Вони створюють прекрасний акцент серед інших кімнатних рослин та додають яскравий колір. Такі вазони потребують більше сонячного світла, ніж інші. А оскільки квіти, які вони розпускають, запашні, ви отримуєте ароматний дім як бонус.

  1. Хрестовик Роулі 

Якого світла потребує: яскраве, непряме світло.

Рослина характеризується пухкими, круглими “перлами”, які трохи нагадують горох. Найцікавішим фактом є те, що такі листочки насправді наповнені водою. Це допомагає розподілити воду протягом тривалих періодів посухи. Через це такі кімнатні рослини дуже чутливі до перезволоження і поливати їх потрібно лише раз на два тижні.  

  1. Платіцеріум

Якого світла потребує: яскраве, непряме світло.

Платіцеріум – сучасний і доволі абстрактний варіант звичайної папороті. Важливо зазначити, що така рослина любить природне світло у великій кількості, тому чудово підходить для приміщень кухні або ванної кімнати.

  1. Очиток Моргана

Якого світла потребує: часткове сонце або яскрава тінь.

Причина, чому Очиток Моргана є однією з найбільш бажаних кімнатних рослин, полягає в тому, що він насправді сукулентний. Цо робить його надзвичайно зручним у обслуговуванні. Подібно до Хрестовика Роулі, ця рослина також утримує воду в своїх унікальних подушкоподібних листках. Тож її потрібно поливати лише раз на місяць.

Рекомендовані статті