Стосунки під час карантину: Як не розлучитися?

Понеділок, 14 Грудня 2020 By Адмін Off

На початку пандемії часто можна було почути жарт про те, що через 9 місяців після карантину в Україні почнеться справжнісінький бебі-бум. На жаль, не сталося як гадалося. Сумна статистика свідчить, що через перебування на самоізоляції у багатьох пар збільшилася кількість побутових конфліктів та розлучень. Але є і такі подружжя, чиї відносини після довготривалого спільного перебування в замкненому просторі не лише вціліли, а й навіть зміцнилися.

Що допомогло їм втриматися разом і зберегти теплі стосунки? У кожного свій особистий рецепт. Одному подружжю допомагала спільна пробіжка лісом, іншому – організація двох відокремлених робочих місць і пара навушників. Але в більшості випадків шлюб зберігся завдяки тому, що обидва партнери працювали над відносинами і стикаючись с будь-якою перешкодою шукали спільний шлях для її подолання.

 

Чому виникають конфлікти на самоізоляції?

Більшість з нас стикаючись с домашніми проблемами в першу чергу намагається зняти напругу за допомогою прогулянки, походу по магазинах чи в спортзал, або ж зустрічаючись із друзями. Під час карантину партнери залишаються сам на сам з напругою у їх відносинах, не маючи при цьому можливості піти геть, змінити оточення чи справитися зі стресом іншим звичним для них методом. Не останню роль у виникненні побутових конфліктів відіграє економічна ситуація в родині, оскільки через відсутність роботи змінюються плани і в цілому погіршуються умови життя.

Карантинні обмеження у багатьох людей асоціюються з втратою свободи, а це ще одна глибина причина, що викликає конфлікти на побутовому рівні. Річ у тім, що у деяких людей обмеження свободи ще з дитинства спричинило психологічну травму, наприклад, коли батьки не пускали їх гуляти до друзів, а змушували вчити вдома уроки. Ці та інші травми, що пов’язані з перебуванням вдома, зараз вириваються назовні і заважають людям спокійно пережити ізоляцію та не зриватися на близьких.

Усі ці психологічні, економічні та соціальні обставини і призводять до виникнення конфліктів і, як наслідок, до розлучень. Базуючись на досвіді пар, що зберегли та поліпшили свої відносини під час самоізоляції, ми склали список порад, що і іншим подружжям мають допомогти разом пройти цей складний період.

 

Авторство: https://ru.freepik.com/photos/people”>People фото створена wayhomestudio – ru.freepik.com

 

Не стримуйте емоції, а діліться ними

Залишившись у замкненому просторі, людина здатна відчувати страх, збентеження, злість та розпач. Не маючи можливості позбутися цього негативу за межами родини, вона виплескує його на найрідніших. Перш ніж зриватися на комусь, зрозумійте, що ваш партнер також ізольований від суспільства і звичного життя, і має неприємні почуття та емоції до цієї ситуації. Важливо обговорити свої почуття одне з одним, оскільки разом легше подолати негатив.

 

Позбувайтеся негативу

Якщо раніше ви позбавлялися негативних емоцій під час занять у фітнес-клубі, тренажерці чи просто в компанії друзів, карантинні обмеження позбавили вас такої можливості. Є дійсно дієві і досить прості методи знизити градус напруги і без сторонньої допомоги. Випробуйте наступні методи:

  1. Техніка 5-4-3-2-1. Коли ви сильно роздратовані, перш ніж скидати ці емоції на оточуючих, погляньте навкруги. Відмітьте 5 навколишніх предметів, 4 звуки, що ви чуєте, 3 відчуття на своєму тілі, 2 аромати та 1 смак. Концентруючи увагу почергово на різних відчуттях, ви поступово зведете нанівець свої негативні емоції і зможете уникнути конфлікту.
  2. Техніка «Крик без звуку». Всі знають, що викрикування голосних звуків є досить дієвим методом зняття стресу, але коли нема можливості вийти в поле якомога далі від людей, кричати вголос не досить зручно. Зачиніться в ванній кімнаті, станьте перед дзеркалом, відкрийте рота і вдавайте, що голосно кричите без звуку.
  3. Займіться спортом. Це може бути йога, стретчинг, степ тощо. В мережі Інтернет є багато онлайн-занять, що можна проходити самостійно, а ще краще в парі з партнером. Спільні тренування допоможуть вам подолати разом злість, ненависть та розпач. Це можуть бути навіть танці під гучну музику, головне це робити разом та від душі.

 

Авторство: https://ru.freepik.com/photos/people”>People фото створена Racool_studio – ru.freepik.com

Домовляйтеся одне з одним

Відмінність дорослих від дітей є в тому, що всі дорослі вміють домовлятися, принаймні більшість з них. Поговоріть зі своєю другою половинкою про піклування одне про одного в тій складній ситуації, в якій ви разом опинилися, домовтеся підтримувати одне одного та не тиснути. Ні в якому випадку не скидайте всю хатню роботу на одного партнера, робіть все разом або по черзі. Так і швидше час пройде, і не буде приводів для сварок.

 

Дозволяйте одне одному усамітнюватися

У звичайному житті пари не знаходяться 24 години на добу поруч одне з одним. За час розлуки у них накопичуються цікаві історії, новини, різні емоції, якими ввечері після роботи хочеться поділитися з другою половиною. На карантині люди, що знаходяться поруч, повинні періодично усамітнюватися, щоб не набриднути одне одному.

Знаходячись на ізоляції, потрібно розуміти, що хоч ви і пара, але є двома різними людьми зі своїм сприйняттям світу, зі своїми страхами, емоціями та звичками. Карантин є прекрасною можливістю пізнати одне одного краще та знову закохатися.

 

Автор: Катерина Макаренко

Рекомендовані статті