Орест Мурій та Таня Ніколенко: про блогерство, бізнес та сайт VibeMe

Четвер, 10 Грудня 2020 By Адмін Off

Орест і Таня, під час пандемії в такі складні часи ви заснували партнерський бізнес. В той час, коли інші ставлять своє життя «на паузу» ви пішли вперед. В чому ваш секрет і які плани на майбутнє? Ви стали засновниками першої україномовної медійної платформи «VibeMe». Які плани щодо її розвитку?

Таня: Кохання – ось основний рушійний механізм. Це диво, що нарешті в 30 років я вперше зустріла людину з якою мені комфортно і в роботі, і вдома. Ми постійно генеруємо ідеї, а коли один з нас втомлений чи в поганому настрої, то другий завжди заряджає енергією. Ми будуємо свій медіа-холдинг, який складатиметься з декількох бізнесів. У мене вже був досвід керівництва в медіа-порталі, а з Орестом мрія здійснилась. 

VibeMe – це чесний українськомовний портал. Ми хочемо побудувати платформу, де підприємці та талановиті українці висловлюватимуть власну думку. Прагнемо аби портал мав свою місію – підтримка українського бізнесу під час пандемії.

Орест: Наш секрет в нашій повній схожості і одночасно кардинально різних поглядах на деякі речі. Ми однакові в питаннях побудови спільних стосунків та сім’ї, що допомагає нам легко комунікувати в реальному житті. А от в творчості і підходах до роботи ми різні, і це лише доповнює кожного з нас. Коли дві творчі людини сходяться, то виходять неймовірні речі. Такі от, наприклад, як наша медіа-платформа.

Більшість українських блогерів ведуть свої сторінки в соціальних мережах російської мовою, задля збільшення охоплення. Чому ви незважаючи на це, все ж вирішили вести їх українською?

Таня:  Ще півроку тому, я взагалі не була блогером і розмовляла російською мовою. У мене завжди була любов до української мови та літератури, ще зі школи я обожнювала її. До цього року вже були дві спроби перейти на українську мову, але напевно був неправильний час та обставини. Хочу, щоб бренди звертались до україномовних блогерів і разом працювали над іміджем України. Моя мета, щоб зі сторони молоді звучало «Українська мова – це круто!» Було декілька моїх знайомих, які дуже погано відреагували на мою зміну мови в соцмережах і висловились з приводу цього не один раз в коментарях. Але головне, щоб людей не лякала така реакція. Якщо хочете писати українською –  пишіть! 

Орест: Для мене взагалі це навіть не питання. Я все життя розмовляю українською і в мене виходить добре та органічно. Був лише один випадок, коли я продавав одяг у «ВК» (це така соціальна мережа, яка існувала дуже давно). Там потрібно було писати російською мовою описи, начебто це приведе більше клієнтів. А потім в якийсь момент я зрозумів, що спілкуюсь як дитина, або зовсім безграмотний дорослий. Вчити російську бажання не було жодного, тому було прийняте рішення писати українською. І це лише збільшило лояльність моїх клієнтів, бо описи стали грамотними і адекватними.

 

Чому ви обоє перевели бізнеси в онлайн? Ви, Оресте, віддали мережу ресторанів, а ви, Таню, закінчили роботу з ресторанною індустрією та агенцією для ресторанів.

Таня: Ми почали наші стосунки в період карантину, в дуже складний час. Орест в «Tiger» тоді сам доставляв їжу, готував, цілими днями працював. Увечері ми зустрічались на побачення дуже втомлені, їли, говорили про роботу, і прощались. Така собі романтика. Майже увесь заробіток з блогу йшов на погашення зарплат працівників. Для нас це був дуже складний період. Але ми витягли все. Дуже пишаюсь Орестом тому, що він не кинув працівників, власними зусиллями закрив всі питання. Він молодець. Для нас це був час ще й висновків – тому весь бізнес зараз в онлайні і його метою також є підтримка українських підприємців під час пандемії. В той же час, Орест мені сказав не боятися змін і почати створювати нове. Так і народився наш медіа портал. 

Орест: Ресторан треба відкривати тоді, коли в тебе вже є капітал. В мене є багато ідей і я люблю смачно поїсти, але тут максимально працювало правило 80/20. Те, на що я витрачав 20 відсотків зусиль годувало всі інші сфери життя. Тому я вирішив 100 відсотків енергії витратити туди, де є фідбек та перспективи.

 

Багато людей захоплюються вашою парою. Які поради для побудови гармонійних стосунків ви можете дати? 

Таня: Нашу сім’ю ми будуємо за правилами свободи та довіри. Ми завжди сідаємо за стіл переговорів, не засинаємо ображеними. Орест займається всіма фінансовими питаннями, я навіть не знаю скільки фінально всі наші напрямки приносять грошей. А я муза, створюю комфорт і затишок вдома, аби завжди Оресту з сином Іваном було смачно, були продукти, ніхто не хворів, планую відпочинки і шопінги. Тому Оресту даю рахунок і все. Кожен в нашій парі живе таким життям, про яке мріяв. Ми одразу проговорили, що хочемо велику сім’ю. І знаємо, що наші мрії сходяться. Ми розуміємо, що рухаємося в одному напрямку.

Орест: Важко додати щось до того, що сказала Таня, бо це максимально точно описує наші стосунки. Додам тільки, що це та модель, яка мені імпонує і максимально влаштовує. Під запит завжди приходить результат. Таким правилом я користуюсь у плануванні фінансів. І звісно ж відкладаю 10 відсотків на фінансову подушку.

Аналізуючи ваші сторінки в соціальних мережах, стає зрозумілим, що ви любите подорожувати. Які країни надалі плануєте відвідати? 

Таня: В січні ми летимо в Мексику на серфінг, це був подарунок Ореста для мене. Він знає як я мріяла туди потрапити. А далі, хотілось би пожити місяць на Балі та в Ісландії.

Орест: Подорожувати ми любимо однаково сильно, тому в цьому плані нам дуже пощастило. Для мене будь-яка подорож – це круто. Від екстремального сафарі до звичайної поїздки в сусіднє місто. В подорожах люблю зустрічати нових людей та надихатись новими місцями. Улюблене місто Амстердам. 

 

Ви – блогери з досить великою аудиторією. В чому секрет вашого успіху?

Таня: Мій успіх складається з 3-х етапів.

1 етап – панічний страх. Після історії з булінгом я не хотіла навіть виходити в магазин чи кафе, що вже говорити про ведення Instagram чи Stories.

2 стадія – «роби як всі, нормально буде». На цій стадії я вирішила, що хочу спробувати бути блогером, але поки не знала як. Тому слухалась одночасно усіх. Ці поради тільки відволікали мене.

Зараз я знаходжусь на 3-тій стадії і навіть не знаю скільки ще етапів попереду. Через Instagram я проявляю себе, спілкуюсь з вами. І нехай у мене не всі фото в одному стилі, але вони відображають і передають мій настрій.

Бути щирим – ось увесь секрет!

Орест: Я блогер «нової хвилі», який виліз зі «старої». А якщо серйозно, то для мене блог – це постійні експерименти з контентом та подачею. Але основний мій успіх у чесності. Її відчутно навіть через екран смартфона та на іншому континенті. Через це і Таню всі люблять також. Ми хороші блогери, тому за нами приємно слідкувати (а ще скромні).

 

Ваш контент в соціальних мережах завжди наповнений позитивом. Чи вистачає вам цього в реальному житті? Що надихає на нові звершення?

Таня: Мене надихають зміни в моєму житті, надихає як я росту і змінююсь. Надихає Орест своєю підтримкою та думки про наше майбутнє. Мене дуже мотивують класна література, цікаві фільм та творче середовище.

Орест: В мене є звичка, в усьому, що стається навколо, шукати позитив та переваги. Саме це і дозволяє бути таким же в мережі та в житті. Завжди готовий поділитись цим з Танею та підписниками, щоб всім було класно і тепло. А Таня у свою чергу завжди підтримує мене, завдяки чому мій позитив не закінчується. 

Рекомендовані статті