Британські вчені з’ясували, що лід на Землі тане із рекордною швидкістю

Середа, 27 Січня 2021 By Адмін Off

Згідно з новими дослідженнями британських вчених, глобальне танення льоду прискорюються. Найбільше страждають Антарктида та Гренландія. Це загрожує людству та дикій природі, повідомляє SciTechDaily.

Земля вже втратила 28 трильйонів тонн криги у період між 1994 і 2017 роками. Такі цифри опублікувала Дослідницька групою, яка першою провела оцінку глобальних втрат льоду із використанням супутникових даних.

Команда, очолювана Університетом Лідса, виявила, що рівень втрати льоду на Землі помітно зріс за останні три десятиліття – з 0,8 трлн т на рік у 1990-х до 1,3 трлн т на рік до 2017 року.

Танення льоду по всій земній кулі підвищує рівень моря. Через це зростає ризик затоплення прибережних поселень. А ще – загрожує винищенням природних середовищ існування дикої природи.

В цілому показник втрат льоду збільшився за 23 роки дослідження на 65%. Різко зросли втрати криги в Антарктиді та Гренландії.

Збільшення втрат льоду спричинило потепління атмосфери, його підсилило зростання температури океанів. 

Дослідження охоплює 215 000 гірських льодовиків по всій планеті, полярні крижані покриви в Гренландії та Антарктиді, крижані шельфи, що плавають навколо Антарктиди, та морський лід, що дрейфує в Північному Льодовитому та Південному океанах.

Рекомендовані статті