Е-лікарняні в Україні запровадять з 1 вересня

Четвер, 10 Червня 2021 By Адмін Off

В Україні з вересня цього року запрацюють “е-лікарняні”. Це дозволить позбутися паперових довідок, перевівши цю частину документообігу у онлайн. Згідно із задумом, це також вплине на поширення корупції у медичних закладах, зменшить кількість виданих безпідставних лікарняних листів та значно спростить процес страхових виплат. Процес буде автоматизований та більш прозорий, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я України.

Е-лікарняні реєструватимуть в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Підставою для цього стане медичний висновок від лікаря, який він має внести у електронну систему охорони здоров’я E-HEALTH. Забирати лікарняний у паперовому вигляді, аби занести його на роботу, буде непотрібно. Бо роботодавці зможуть його побачити онлайн в особистому електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду України. Пацієнт зможе також перевірити його у особистому кабінеті на сайті Електронних послуг ПФУ. Вже з кінця червня, планують у МОЗ, люди зможуть перевірити медичний висновок і на порталі ДІЯ.

Перехідний період впровадження е-лікарняних триватиме в Україні з 4 червня до 31 серпня цього року. У цей час медикам можна буде видавати паперові лікарняні. Проте, як тільки у лікарнях з’являтиметься технічна можливість формувати електронні листки непрацездатності, паперові вони видавати більше не матимуть права. Все ж, деяким пацієнтам у перехідний період видаватимуть виключно паперові лікарняні, вирішило МОЗ.

Рекомендовані статті