Компанія Toyota представила домашнього робота-помічника

Середа, 23 Червня 2021 By Адмін Off

Дослідники Toyota навчили роботів працювати в складних домашніх ситуаціях, що бентежать більшість інших роботів. Зокрема, вони отримали можливість розпізнавати прозорі та відбиваючі поверхні та реагувати на них у різних обставинах. Це нові можливості для робототехніки, вважають у Toyota.

У новому відео, яке демонструє компанія, надійна система дозволяє роботам робити узагальнення в різних сценаріях, у тому числі в різних будинках. “Наша мета – створити роботизовані можливості, які посилюють, а не замінюють людські здібності, – сказав Макс Байрачар’я, віце-президент з робототехніки в TRI. – Навчання роботів розумінню роботи в домашніх умовах потрібне через різноманітність та складність будинків, де маленькі завдання можуть породжувати великі виклики”.

Хоча людина може легко розрізнити об’єкт від його відображення, прозорі або світловідбиваючі предмети, які зазвичай зустрічаються в будинку, бентежать сучасних роботів. Оскільки їх більшість запрограмована реагувати на предмети та геометрію перед ними, не враховуючи контекст ситуації, їх легко обдурити скляним столом, блискучим тостером або прозорою чашкою.

“Щоб подолати це, робототехніки TRI розробили новий метод навчання сприйняттю 3D-геометрії, роботи одночасно можуть виявляти предмети та поверхні”, – продовжив Байрачар’я. 

Хоча жодна система не є досконалою, створення таких роботів, які надійно орієнтуються та працюють в домашніх умовах – це технічне досягнення. Воно є перспективною галуззю для Toyota та робототехніки загалом.

Раніше VibeMe писав, що Альберта Ейнштейна клонували за допомогою технологій штучного інтелекту. Проект Digital Einstein запустила медіа-компанія UneeQ. Вона розмістила інтерактивну версію чат-боту на своєму веб-сайті. Його оприлюднили до 100-річчя від дня присудження Альберту Ейнштейну Нобелівської премії.

Рекомендовані статті