Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та “ковідний сертифікат”: яка відмінність

Понеділок, 7 Червня 2021 By Адмін Off

МОЗ опублікувало роз’яснення щодо Міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Це документ, який підтверджує наявність щеплень. Люди, яким вже ввели дві дози COVID-вакцини, такий вже можуть отримати. І навіть із ним подорожувати – щоправда, далеко не у всі країни, які відкрили чи відкривають свої зовнішні кордони.

У МОЗ наголошують, що Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це не одне і те ж, що так званий “ковідний сертифікат”. Останній зараз якраз у процесі розробки, його запланували запускати 1 липня 2021 року.

МІЖНАРОДНЕ СВІДОЦТВО

Основні відмінності двох документів є наступними. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, передусім, є підтвердженням того, що людина цілком щеплена від COVID-19. Якщо їй вже ввели 2 дози вакцини, то може претендувати на таке свідоцтво. А отримати його можна у паперовому вигляді, звернувшись у медичний заклад, який підключений до системи E-HEALTH. До слова, із таким документом можна буде подорожувати, проте кордон дозволять перетнути лише в певних країнах, які визнаватимуть такий папір.

У документі будуть вказані персональні дані особи. Інформація буде внесена англійською або французькою мовами, а також українською. До того ж він діятиме лише за умови, якщо введена вакцина схвалена ВООЗ до екстреного застосування. Термін дії такого паперу – рік.

“КОВІДНИЙ СЕРТИФІКАТ”

Такий документ наразі на стадії розробки. У планах розробників – виготовити дві його версії: зовнішній сертифікат для виїзду за кордон і внутрішній – ним можна буде користуватися всередині країни. Його мають намір видавати не лише у паперовому вигляді (можна отримати у медичних закладах), а й у електронній формі та із QR-кодом (можна буде отримати його через “Дію”).

Відомо, що “ковідний сертифікат” вміщатиме дані не лише про щеплення людини, а й результати ПЛР-тестів чи, якщо людина вже одужала, інформацію про це.

“Зелений сертифікат” хочуть виготовити за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. А запустити його планують у липні 2021 року.

Рекомендовані статті