National Geographic визнав існування п’ятого океану – Південного

Середа, 9 Червня 2021 By Адмін Off

Світових океанів не 4, а 5. Окрім Тихого, Індійського, Атлантичного і Північного Льодовитого є ще й океан Південний. Його вже давно визнали вчені, проте навколо цього тривали дискусії. Тепер офіційно існування п’ятого океану визнав National Geographic

National Geographic створює карти з 1915 року. Досі він визнавав та зображав на мапах чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий. 8 червня Південний офіційно внесли до переліку океанів і визнали п’ятим у світі. Тепер його наноситимуть на карти.

“Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки ніколи не було згоди на міжнародному рівні, ми досі не визнавали його офіційно”, – говорить географ Національного географічного товариства Алекс Тейт. 

Географи дискутували, чи мають води навколо Антарктиди достатньо унікальних характеристик, щоб заслужити власне ім’я, чи це просто холодні течії Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. 

Все ж, National Geographic визнав, що оточений швидкою Антарктичною течією океан торкається трьох інших і є окремим. За підрахунками вчених, течія була створена приблизно 34 мільйони років тому, коли Антарктида відокремилася від Південної Америки. Це дозволило забезпечити безперешкодний потік води. Течія протікає із заходу на схід навколо Антарктиди широкою смугою. Усередині її води холодніші і дещо менш солоні, ніж океанські на півночі. Течія транспортує більше води, ніж будь-яка інша океанічна течія. 

Наразі, ця течія допомагає зберегти Антарктиду холодною, а Південний океан – екологічно чистим. Тисячі видів живих організмів живуть лише там. Звертаючи увагу на Південний океан, Національне географічне товариство сподівається сприяти його збереженню. Найбільше занепокоєння викликає вплив промислової риболовлі.

Джерело: NASA / JPL; Зелений мармур

Нова політика National Geographic та визнання Південного океану вплине на те, як діти, які використовують карти в школі, вчаться бачити світ. Вони дізнаються інформацію про океанський світ через ті океани, які вивчають. Якщо не включити у карти Південний океан, то світ ніколи не дізнається про його особливості та важливість, зазначили у National Geographic. 

 

Рекомендовані статті