Pandora використовуватиме для прикрас штучно вирощені діаманти

Четвер, 6 Травня 2021 By Адмін Off

Датський виробник ювелірних виробів Pandora вирощуватиме для своїх прикрас діаманти та представить їх у новій колекції Brilliance. Натомість – перестане використовувати видобуте у природі каміння. Це важливий крок для всієї ювелірної галузі, адже вимальовується тенденція тяжіння споживачів до етично створених виробів.

За даними дослідницької компанії Statista, у 2019 році в світі було видобуто приблизно 142 мільйони карат алмазів. Проте така промисловість загрожує довкіллю та порушує права людей. Адже приблизно половину світових алмазів видобувають в бідних африканських країнах, де умови праці неймовірно погані, а також поширене наймання на роботу дітей. Крім того видобуток коштовного каміння шкідливий для довкілля, адже ця промисловість спричиняє вирубку лісів, ерозію ґрунту та руйнує місцеві екосистеми. 

Вирощені в лабораторіях алмази фізично та хімічно ідентичні тим, що видобувають в природі. Справжні коштовні камені формуються під дією сильного тепла і тиску в надрах Землі. Штучні – точно так само, але процес імітують машини. Отримані коштовності класифікуються і оцінюються так само, як традиційні.

Pandora планує у 2022 році повністю припинити використання видобутих алмазів. Та називає такий крок своїм внеском у відповідь на кліматичну кризу в світі та виснаження природних ресурсів. Минулого року Pandora вирішила припинити використання видобутого золота та срібла до 2025 року. Натомість вона виготовлятиме свої ювелірні вироби з перероблених металів.

Рекомендовані статті