Пластик, який руйнується на сонці, винайшли вчені

Вівторок, 13 Липня 2021 By Адмін Off

Вчені сподіваються винайти пластмаси, які можуть набагато безпечніше та швидше руйнуватися в навколишньому середовищі, ніж це роблять сучасні версії. Дослідники З Китаю продемонстрували новий приклад речовини, яка руйнується всього за тиждень під впливом сонячного світла та кисню. Про це повідомляє Newatlas, посилаючись на PNAS.

Лян Ло з китайського Університету науки і техніки Хуачжун розробляв нову полімерну плівку, яка змінювала колір на яскраво-червоний у відповідь на рівень рН. Під час експериментів своєї команди Ло виявив, що насичений червоний колір плівки швидко зникає, а матеріал розпадається через кілька днів на сонячному світлі. У майбутньому це відкриття може допомогти створити кращу технологію переробки пластмас – винахідник ненароком створив перспективну, екологічно чисту версію матеріалу.

Молекулярний склад пластику не дозволяє йому бути придатним для виготовлення пляшок з газованою водою або сумок для покупок, оскільки він стабільний лише як функціональний матеріал у темряві та без кисню. А під впливом сонячного світла та повітря він швидко розпадається і повністю розкладається протягом тижня, не залишаючи екологічно шкідливих фрагментів мікропластику. Проте побічним продуктом процесу є бурштинова кислота, що зустрічається в природі. Вона потенційно може бути перероблена для комерційного використання у фармацевтичних та харчових продуктах.

Проте пластик міг би знайти застосування в гнучкій електроніці або смартфонах, де він був би ізольований від повітря та світла протягом свого терміну служби. При такому використанні матеріал може прослужити роками, а потім полегшить утилізацію таких типів пристроїв після використання. 

Дослідники планують продовжувати вивчати можливості навколо цих видів пластичних матеріалів, що розкладаються, але зазначає, що до комерціалізації ще багато років.

Рекомендовані статті