Тренди та антитренди у косметології 2021: інтерв’ю із Євгенією Гавловською

П’ятниця, 27 Серпня 2021 By Адмін Off

Головний тренд 2021 року – сяюча та здорова шкіра. Як досягти її гарного стану, не нашкодити своїй природній красі у інтерв’ю порталу VibeMe розповідає лікар дерматолог-косметолог, засновниця клініки DG COSMETOLOGY Євгенія Гавловська. Її стаж роботи у цій сфері 10 років, також вона постійно підвищує кваліфікацію у Європі.

***

Сяюча та здорова шкіра, так зване “обличчя без макіяжу” – тренд вже кілька років поспіль. Помітити це можна навіть по інстаграм-масках, які страшенно популярні серед жінок: вони покращують природній колір обличчя, додають йому свіжості. Якими косметологічними процедурами можна покращити її стан у реальному житті?

До процедур, які можуть покращити стан шкіри, відносять пілінги, лазерне фотоомолодження, яке забирає помітні судини, пігментацію і, як наслідок, стабілізує колір шкіри. Також це процедурна апаратна чистка Hydrafacial і біоревіталізація. 

Так звані “націловані” губи та виразні “гострі” скули потрохи втрачають свою актуальність. Що прийде їм на зміну?

На зміну “націлованим” губам і великим скулам приходить максимально натуральна краса, якою можуть похвалитися двадцятирічні жінки. Тож ми дивимось на фото пацієнток у такому віці і повертаємось до такого результату. 

Якщо ж це молоді дівчата, їм робимо гармонізацію обличчя. Тобто, якщо у них немає підборіддя, а це характерно для нашої європеоїдної раси, ми додаємо об’ємів туди, де їх не вистачає. 

Як правильно підібрати доглядові засоби в домашніх умовах і чи можливо у них розібратись, грамотно проаналізувати склад, зрозуміти, чи засіб діятиме, без фахівця?

Косметика поділяється на три категорії: з мас-маркету, аптечна і і професійна. У професійній косметиці пацієнт сам не розбереться, її може призначити лише лікар або косметолог. Оскільки діючі компоненти її дуже активні, такі засоби дають найвищий результат. Але, без відповідних знань, нею можна нашкодити шкірі. 

Аптечна косметика мало працює, але вона не зробить нічого поганого. У косметиці мас-маркету активних інгредієнтів найменше, також там багато парабенів. Тому вона не рекомендована. Максимум, що пацієнт може сам собі купити – це косметику в аптеці.

Які anti-age процедури пропонує зараз косметологія?

Аnti-age процедур в косметології є дуже багато. Зараз це більше про медичну сферу, аніж про звичайні ін’єкції краси. Для кожного типу старіння є окремі процедури, які підходять саме йому. 

Якщо це деформаційний тип старіння, ми будемо забирати набряк і робити SMAS-ліфтинг, аби підтягнути зв’язки і не збільшувати об’єми. 

Якщо це дрібнозморшкуватий тип старіння, ми будемо ін’єктувати гіалуронову кислоту, колагеновий стимулятор, додавати об’єми і робити інші апаратні процедури, наприклад, фотоомолодження, або ж RF-ліфтинг. 

Для кожного типу шкіри, для кожного типу старіння будуть свої процедури. На ринку косметології для кожного пацієнта є море всього, головне – зробити усе грамотно.

Пігментні плями та веснянки на обличчі і тілі: чимало людей ненавидять такі особливості власної зовнішності і мріють їх позбутися. Які є для цього косметологічні способи і чи варто до них вдаватись?

Найбільш правильний спосіб позбавитись від пігментації – це фототерапія IPL. Це та процедура, яка гарантовано дає хороший результат. Для цього потрібно пройти курс із 3-5 процедур із періодичністю один раз в два місяці. Тоді ми отримуємо рівний колір обличчя і вже, як додаткову процедуру, можемо використати відбілюючу біоревіталізацію з вітаміном С. Вона надасть шкірі сяяння і сприятиме тому, що новий пігмент не буде утворюватися. 

Але веснянки повертаються! Якщо вже є схильність до таких проявів на шкірі, то раз в рік потрібно проходити цей лазер курсом. І тоді у вас буде ідеальний колір обличчя.

У світі популярності набирають екологічні доглядові засоби. Чи підлаштовується під виклики сучасності косметологічна сфера?

Звичайно ж, косметологічна сфера підлаштовується під існуючі тренди. Зараз дуже активно використовують нову косметику, які пройшла всі дослідження. Вона офіційно абсолютно натуральна, з мікробіомом шкіри. 

Зокрема, це косметика з лактобактеріями для шкіри. Також Biologique Recherche, яка також абсолютно натуральна, вона зберігається в холодильнику, в ній немає парабенів, на неї не буває алергії. Це французька марка, вона вже давно є на ринку України і світу. 

Добре зсередини = добре ззовні. Які продукти Ви б радили вживати, задля збереження рівного тону, пружності та еластичності шкіри?

Для шкіри дуже важливі насичені жирні кислоти, які є в авокадо, лососі. Вони необхідні і для жіночого організму в цілому, для того, аби правильно функціонувала гормональна система. Тому важливо вживати яйця, рибу, дущо рідше – м’ясо та творог, оскільки білок важливий при побудові колагену. Це сприяє хорошому тургору шкіри і гарному кольору шкіри лиця.

На які вітаміни варто звернути увагу для здорової зовнішності?

Одним із найважливіших для шкіри вітамінів є вітамін D. Тому що це прогормон і його рівень у європейців зачасту знижений. Він виробляється в кишечнику, тому через низький рівень цього вітаміну із ним у людей часто бувають проблеми. 

Також з вітамінів для шкіри важливий вітамін С – антиоксидант, який забирає вільні радикали, бере участь у процесах переробки старого колагену і виробленню нового. Це основні вітаміни, які нам потрібні. 

Також важливі вітаміни А та Е. Це вітаміни жиророзчинні, які ми можемо отримати із оливкової чи будь-якої іншої олії, або ж приймати додатково у вигляді таблеток.

Догляд не лише за обличчям, а й тілом. Бодіпозитив продовжує процвітати, проте доглянута і підтягнута фігура десятиліттями вважалась актуальною та модною. У який спосіб тут може допомогти косметологія?

В косметології для покращення фігури є дуже багато всього. Ми можемо розділити усі процедури на інвазивні та неінвазивні. 

Із неінвазивних процедур можна використовувати масажі, які будуть сприяти покращенню лімфодренажу. Зокрема, це може бути застосування апаратних масажів “Стратосфера”,  LPG, а також пресотерапія. Вона не впливає ні на які системи, адже тут діють закони фізики, працюють вакуум, або ролики. 

Також це може бути RF-ліфтинг – він руйнуватиме старі жирові клітини і стимулюватиме ріст колагену. Можна використати ліполітики, які вводять ін’єкціями безпосередньо в жирові відкладення. При цьому або покращується жирообмін, або ж вони розщеплюються гепатоцитами і виводяться з організму.

Що у 2021 році у косметологічній сфері вважається явним несмаком та антитрендом?

В 2021 році явним несмаком є недоглянута, брудна шкіра із розширеними порами. Також обличчя, на яких видно результат надмірної кількості процедур: вони набряклі, є сліди надлишку вколених філерів чи неправильно зроблених процедур. Тобто, людина наче і старалася, але перестаралася. Тому зараз це вважається антитрендом. 

У людей, які звертаються до нас, в такому випадку з обличчя забираємо все старе, робимо із нього чистий лист паперу і починаємо заново працювати: відновлювати всі об’єми, якість шкіри, тоді отримуємо красивий природній результат. 

Жінка повинна бути красива у будь-якому віці: в 30, 40, 50 років. Але це не означає, що в 50 вона повинна виглядати на 40. Ні, це означає, що в 50 років вона має гарно виглядати, бути доглянутою, красивою, але не змінювати свій вік.  

Ваші поради читачам та читачкам VibeMe: як підтримувати молодість та красу, не зважаючи на вік?

Для читачів я рекомендую найважливіше, що є в косметології – це наша домашня робота. Щодня, вранці і ввечері, ви просто зобов’язані свою шкіру очистити, забрати із неї все зайве, і нанести зволожуючий крем. 

Вранці на обличчі є частинки ороговілої шкіри, після сну із неї виходять в сні всі токсини. Натомість, впродовж для вони на ній накопичуються, тож їх також потрібно обов’язково зачищати. 

Якщо ви щодня вдома будете робити елементарні речі – вмиватися та наносити зволожуючий крем – ваша шкіра скаже вам “Дякую” і буде добре виглядати.

 

Рекомендовані статті