У ЄС показали, як виглядатиме паспорт вакцинації

Вівторок, 30 Березня 2021 By Адмін Off

У ЄС показали, як виглядатиме паспорт вакцинації. Кілька останніх місяців його появу активно обговорювали. Тож днями Єврокомісар, відповідальний за вакцини, його презентував. Документ буде діяти з 15 червня. Медичне свідоцтво Європейського союзу введуть 27 держав-членів.  

У документі вакцинованого буде записана дата його народження, номер та серія паспорта, вакцина, яку отримала людина. А якщо ви були носієм інфекції – то чи є у вас антитіла. У тих, хто не щепився та не хворів на коронавірусну хворобу, буде відзначено результат ПЛР-тесту. Сертифікат можна буде завантажити на смартфон або ж роздрукувати на папері. 

Щодо інформації про обов’язкових характер сертифіката, Єврокомісар запевнив, що мати його чи не мати буде справою кожного. Простіше кажучи, примушувати його мати ніхто не буде. Для тих, хто не хоче бути вакцинованим, також буде вихід. Європа бачить його у масовому розгортанні пунктів швидкого тестування. Негативні його результати будуть необхідні для того, аби, наприклад, здійснити подорож літаком чи потягом. 

Сертифікат щеплення буде узгоджений державами-членами. Громадяни країн Європи, які бажають його отримати, зможуть зробити це у своїй країні. Метою введення такого документу є намагання країн ЄС повернутись до нормального, “докоронавірусного” життя. А також успішно провести туристичний сезон, який є цінним як джерело доходу для багатьох країн Європи.

Паспорти вакцинації для своїх громадян вже запровадили у Ізраїлі та США.

Рекомендовані статті