Вчені створили перше в світі “розумне” волокно

Середа, 9 Червня 2021 By Адмін Off

Дослідники створили перше цифрове волокно, яке, після вшивання у одяг, здатне відчувати, зберігати, аналізувати та робити висновки про активність людини. Про це повідомляє MIT.

Нову нитку створили, розмістивши сотні мікросхем у заготовку, яку потім використали для створення полімерного волокна. Точно контролюючи потік полімеру, дослідникам вдалося створити волокно з постійним електричним зв’язком.

Волокно саме по собі тонке і гнучке, його можна пропустити через вушко голки, вшити в тканини та випрати без руйнувань щонайменше 10 разів. Дослідники кажуть, що коли одягнути сорочку з нього, це взагалі не відчутно.

Дослідники кажуть, що цифрові волокна розширюють можливості сучасних тканин. Їх можна використати для моніторингу працездатності, стану здоров’я та раннього виявлення хвороб людини. Волокна можуть відчувати і попереджати людей в режимі реального часу про зниження частоти дихання або нерегулярне серцебиття, передавати дані про активацію м’язів або частоту серцевих скорочень спортсменам під час тренувань.

Рекомендовані статті