Вчені успішно клонували тхора, що належить до вимираючого виду

Субота, 20 Лютого 2021 By Адмін Off

 

Вимираючі види тварин можна буде врятувати. Принаймні, над цим працюють американські вчені. Надію на порятунок тих, хто зараз у зоні ризику, дарує клонування. Чорноногий тхір – перший з вимираючих видів США, який був успішно клонований. 

Елізабет Енн виглядає як будь-який інший двомісячний чорноногий тхір. Але її створили із заморожених клітин тварини, яка жила три десятиліття тому. Її звали Вілла, дослідники спіймали її 30 років тому і зберегли її гени. Клітини зберігали у замороженому вигляді. Тоді зразок витягли з кріобанку, аби спробувати внести біологічне різноманіття у цей вид тхорів. 

Чорноногих тхорів вже вважали вимерлими. Проте їх знову виявили ​​в 1981 році у Вайомінгу. Тварин спробували розмножувати в неволі, проте наткнулись на проблему. 

Усі відомі сьогодні чорноногі тхори походять від семи особин. Це викликає дефіцит генетичного різноманіття, що може призвести до більшої сприйнятливості до хвороб, а також до зниження рівня народжуваності. Елізабет Енн є успішною спробою використання клонування для впровадження нових видів ДНК. До слова, усі нащадки Вілли вимерли, тож  її геном був надзвичайно унікальним. 

Проект із клонування тхора розпочався у 2013 році, але лише в 2018 році було видано перший дозвіл на відновлення для досліджень з клонування зникаючих видів.

Випускати Елізабет Енн у дику природу не планується. Триває робота з виробництва більшої кількості клонів тхорів.

Рекомендовані статті