Як МакДональдз сортує сміття

П’ятниця, 30 Липня 2021 By Адмін Off

Станції сортування сміття активно встановлює у своїх закладах компанія МакДональдз. Ініціативу вже реалізували у 22 містах України. За рік діяльності проекту вдалось зібрати близько півтора мільйона тон паперу, понад 102 тонни пластику, майже 14 тисяч тонн тетрапаку та 50 тонн харчових відходів. Наразі станції сортування сміття діють у 85 ресторанах у всіх містах, де є МакДональдз.

Аби розпочати масштабний проект із сортування сміття, інвестори вклали у нього 10 млн гривень. За ці гроші, зокрема, замінили меблі та оновили інтер’єр, розробили сортувальні станції, встановили їх у закладах. Команди працівників пройшли спеціальне навчання. До втілення ініціативи залучили партнерів з різних куточків України – всього їх понад 30. 

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ

Вже три роки поспіль все пакування продуктів на кухні компанія збирає й віддає на переробку. До появи перших сортувальних станцій в залах, працівники компанії вчились сортувати непотріб на кухнях ресторанів та у центральному офісі. 

З вересня 2020 року в МакДональдз запрацювало тестове сортування відходів у залах. Львів став першим містом, де було впроваджено цей процес. В тестовому режимі були встановлені сортувальні станції з відповідними позначками для розділення відходів на папір, пластик, паперові стакани, рідину та інше. Завдяки успішним результатам пілотної програми сортування компанія отримала від Андрія Садового, очільника міста, спеціальну подяку та диплом за вагомий внесок у підвищення рівня свідомості та розвиток культури роздільного сортування відходів.

У 2020 році перші 16 ресторанів у Києві й Львові обладнали сортувальними станціями. За перші сім місяців до програми приєдналися 2,6 млн українців.

Щомісяця з кухонь ресторанів йдуть на переробку більше 100 тонн паперу, 10 тонн пластику й 3,5 тонни пакувань Tetra Pak. В компанії повністю замінили пакування для салатів, шейків, холодних напоїв на паперове. Все пакування МакДональдз схвалено Лісовою опікунською радою або іншою програмою схвалення сертифікації лісів.

2021 РІК – ВИХІД НА НОВИЙ РІВЕНЬ

У липні 2021 року вже у 22 містах України відвідувачі МакДональдз розпочали сортувати відходи та використане пакування. Сортувальні станції встановлені у 85 ресторанах по всій країні (окрім закладів, що розташовані на фудкортах в ТРЦ). Крім залів ресторанів, сортувальні станції також почали встановлювати на літніх терасах. 

До ініціативи МакДональдс щодо сортування сміття приєднались інфлуенсери, громадські діячі та журналісти. Серед них – і Тетяна Ніколенко (тепер Тетяна Мурій) – власниця порталу VibeMe та інфлуенсерка.

“На мою думку, це дуже важливий проект та ініціатива. Моя сім’я також займається сортуванням, ми здаємо пластик на сортування і намагаємось вести більш екологічний спосіб життя. МакДональдс показали приклад того, як велика корпорація може приєднатись до глобальної місії та піклуватись про екологію і стан нашої планети. Хто, якщо не ми? Так має думати кожен!”

Тетяна Ніколенко (Мурій)

 

ЩО У ПЛАНАХ

Компанія має на меті створення кругової роботи з відходами. Це означає не просто сортувати, а віддавати на переробку та залучати вторсировину для виготовлення товарів і використовувати їх у своїх закладах. Зокрема, МакДональдз вже має понад 30 партнерів у різних регіонах України, які займаються логістикою, збиранням, перевезенням, досортуванням та переробкою відходів. 

Три останні серії книжок Хеппі Міл вийшли вже в паперовій обгортці, а з 2022 року мережа планує повністю перейти на паперові іграшки й паперове пакування в наборах Хеппі Міл. 

До 2025 року МакДональдз має глобальне зобов’язання перейти на виробництво всіх пакувальних матеріалів з відновлюваної, сертифікованої сировини, а також сировини, яку можна використовувати повторно. У стратегічних планах – і зменшити використання пластику до 2025 року. 

 

Рекомендовані статті